Sermayesiz Eticaret: Dropshipping ve 4 Firma

Dropshiping İle Para Kazanmak

Dropshipping ile kazanç sağlamak ülkemizde ve diğer ülkelerde çok fazla kullanılan bir kazanç yöntemidir. Son zamanlarda instagram, facebook gibi platformalar da kendini dropshipping ve e-ticaret uzmanı olarak gösteren eğitmenler çoğaldı. Bu eğitmenlerin birçoğu çok pahalı fiyatlara eğitim paketleri satmaktadır. Açıkçası internette araştırmalar gerçekleştirerek ulaşacağınız bilgileri satıyorlar da diyebiliriz. Tamam internette zaman kaybetmemeniz için 20-25 liraya satacakları pakette bir sorun yok ancak 400$ – 500$ gibi tutarlara bu paketleri satıyor olmaları çok yanlış. Benim sizlere tavsiyem internet üzerinden araştırarak kendiniz bu iş hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

StockMount

Stockmount firması tek başına ürün tedarik sağlamamaktadır. Yaklaşık 20 farklı tedarikçi firmayı tek bir çatı altında toplayıp hepsi için müşteri desteği, takip ve entegrasyonu gerçekleştirmektedir. Bütün hazır e-ticaret platformları için entegrasyon özelliği bulunmaktadır. StockMount üzerinde bulunan market alanında 20 firmanın her birinin ayrı ayrı ürünlerini ve ürünlerin fiyatlarını görüntüleyebilmektesiniz. Firmanın en güzel özelliği her firmanın müşteri desteğini kendilerinin bizzat sağlıyor olması ve sizin ile firma arasında bir köprü oluşturuyor olmasıdır. Sistem tamamen Türkçe ve firma Türk bir firmadır.  StockMount ile çalışmaya başlayabilmek için üye olmanız yeterli olacaktır. Firma sizden dropshipping için ekstra bir ücret talep etmemektedir.

 

Toptanciniz.com

Toptancınız firması uzun süredir toptancılık hizmeti veren bir e-ticaret platformudur. Bu platformda ülkemizde henüz yeni gelişmekte olan dropshipping sistemine ayak uydurmak istemiş ve kendileri ek olarak dropshipping hizmeti de vermektedir. Firmanın ürün fiyatları ve çeşitleri gerçekten çok iyi. Bana göre eksileri dropshipping için ücret alıyor olmalıdır. Sonuç olarak kendilerinin ürünü satılacak ama bunun için önce sizden ödeme alıyorlar. Bu arada aldıkları ödeme karşılığında herhangi bir kredi vs. yüklemesi gerçekleşmiyor. Yani kendileri size XML satışı yapıyor ve o parayı dolaylı yoldan alamıyor oluyorsunuz.

 

Toptancikapinda.com

Toptancikapinda.com web sitesi tamamen toptancılık üzerine hizmet sağlamaktadır. Kendileri Türkiye’de dropshipping hizmetini ilk sağlayan firmalardan biridir. Dropshipping ile çalışmaya başladığınızda sipariş verdiğiniz ürünü en geç 12 saat içerisinde kargoya veriyorlar beni cezbeden en önemli tarafları budur aslında. Kargo ve fiyat konusunda sadık olmaları, sizin müşterilerinizin de size sadık olmasını sağlayacaktır. Toptancikapinda sitesinin dropshipping için ek ücret alıp almadıklarına dair bir bilgiye ne yazık ki ulaşamadım. Sistemlerine üye olup kontrol edebilirsiniz.

 

Yenitoptanci.com

Bu firma diğerlerinden biraz daha farklı bir işleyişe sahip. Kendileri ilginç, enteresan ürünleriyle meşhurlar. Bu firma çok köklü bir ithalat firmasına ait olma özelliğine sahip. Kendileri bizzat yurt dışından getirdikleri ürünlerin satışını gerçekleştirmektedirler. Sistemde ürünleri gidip kendiniz elden teslim alabiliyorsunuz ya da kargoyla işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. İlk başta sadece dropshipping ile çıktıkları yolda şuanda toptancılık hizmeti de vermektedirler. Web siteleri üzerinde bulunan canlı destek üzerinden kendileriyle iletişime geçip firma hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir