Oynadıça Kazan: Oyunlardan Nasıl Para Kazanılır?

Oyunlardan Kazanç Sağlamak

Bundan yıllar önce internetin bu kadar gelişebileceği düşünülmezken birisi size oyun oynayarak para kazanılabileceğini söyleseydi cevabınız ne olurdu? Üstelik bu yöntemle para kazananların milyoner olabileceğini tahmin edebilir miydiniz? Günümüz teknolojisi ve ilginin video oyunlar üzerine olması sayesinde bu alanda milyarlar dönmektedir. Her yıl milyonlarca izleyici sayesinde video oyun ustaları çok büyük kazançlar elde edebilmektedir. Canlı yayınlar ya da video platformlar üzerinden yayınladıkları videolar sayesinde gelirlerini sağlamaktadırlar. Hepsi bir yana gerçek ve profesyonel oyuncular tıpkı futbolda olduğu gibi oyunda da gerçekleşen turnuvalar sayesinde kazanç elde etmektedir.

 

Oyun İçi Al-Sat Yaparak Para Kazanmak

Birçok online oyunun içerisinde envanter aktarımı ve satışı gerçekleştirilebilmektedir. Siz birazcık yatırımla almış olduğunuz eşyaları, değeri artınca satarak hatırı sayılır kazançlar elde edebilirsiniz. Oyun eşyalarının satışını gerçekleştirebileceğiniz onlarca platform bulunmaktadır.

 

e-Spor Turnuvularından Kazanç

Turnuvalardan kazanç elde edebilmeniz için oyun kabiliyetinizin gerçek anlamda çok iyi olması gerekmektedir. İyi bir oyuncu olup birde iyi bir takıma sahipseniz kazanmak sizin için çocuk oyuncağı haline gelecektir. Turnuvalardaki kazanç size hem para hem şöhret getirecektir.

 

Oyun Test Ederek Para Kazanmak

Oyun sektörünün her geçen yıl daha da büyümesi sebebiyle çok fazla oyun piyasaya sürülmektedir. Kimi oyun firmaları yılda iki, üç kere oyun çıkartarak aceleci davranabiliyor. Oyun sektörünün bu kadar gelişmesiyle birlikte yeni bir iş sektörü, Oyun Testçisi iş unvanı da hayatımıza girdi. Oyun testçileri, çıkan oyunların açıklarını ve hatalarını bulmakla mükelleftirler. Bu iş her ne kadarda eğlenceli gözükse de bazen can sıkıcı olabiliyor. Nasıl yani? Dediğinizi duyar gibiyim. Her oyunu zevkli bir şekilde oynayıp test etmiyor olacaksınız. Bazen sıkıcı oyunları da test etmek zorunda kalabilirsiniz.

 

Oyun Videoları Üreterek

Oyun videoları üreterek gerçekten çok iyi gelirler elde etmek mümkün. Oyun içindeki deneyimlerinizi, tecrübelerinizi hatta komik anlarınızı videoya alıp Youtube, izlenese gibi video platformlarında paylaşıp reklam gelirleri elde etmeniz mümkün. Belirli takipçi sayısına ulaştığınızda oyun firmalarının verdiği içerik reklamları sayesinde de ek gelirler elde etmeniz mümkündür.

 

Canlı Yayın Yaparak Kazanın

Twitch gibi canlı yayın platformlarında oyun yayınları yaparak gelir elde etmeniz mümkün. İzleyicilerinizden alacağınız bağış ve sponsorlarınızdan alacağınız viral reklamlar sayesinde gelir elde edebilirsinz.

 

Oyun Haber ve Bloğu Oluşturmak

Oyunlar hakkında yeteri kadar bilgiye sahip olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Ya da oyunlar hakkında haber yazmak ve okumak ilginizi mi çekiyor? Oyun haberlerinin ve bilgilerinin bulunduğu bir internet sitesi oluşturarak kazanç elde etmeniz mümkündür. Bu tarz içerik sitelerinin reklamlarının yanı sıra içeriklerinde tanıtıcı içerik kullanarak ekstra kazanç elde edebilirsiniz. Sadece kendi internet siteniz için değil başkalarının internet sitelerine yazarlık yaparak da kazanç edebilirsiniz. Oyun konusunda yazacağınız makalelerde 100 kelime üzerinden ortalama 2 – 3 TL kazanmanız mümkündür. Bu konuda en etkili kazanç yöntemi bilgili olduğunuz alanda içerik editörlüğü yapmanızdır. Sizde göreceksiniz ki kazançlar oldukça iyi ve devamlıdır.

 

Hesap Geliştirerek Satışını Yapmak

Çok fazla oynana oyunları tercih edip sizde bu oyunlarda çok ilgi gören seviyelere ulaşıp o hesapları satabilirsiniz. Herkes oyunda çok iyi seviyelere ulaşmak istese de yeri geldiğinde yeteneksizlikleri sebebiyle ne yazık ki çokta iyi seviyelere ulaşamayabilirler. Bu tarz insanlar aslında sizin için bir müşteri potansiyeli taşımaktadırlar. Siz onlar yerine hesapları iyi yerlere getirip belirlediğiniz fiyattan satabilirsiniz. Özellikle CSGO, LOL gibi çok oynanan oyunlarda geliştireceğiniz kaliteli hesapların satışını kolayca sağlayabilirsiniz.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir