Kripto Para Zenginleri Kimlerdir?

Kripto Para Zenginleri

Kripto paralar çok hızlı bir şekilde hayatımıza girdi. Hayatımıza hızlı girdi girmesine ama bizlerde çok çabuk kabullenip kullanmaya başladık. Kripto paraların bir anda hayatımıza girmesi sonucunda şöhrete de kavuşması, diğer para birimleri karşısında ciddi bir değere sahip olmasına neden oldu. İlk çıktığı günden bu zamana kadar %500+ leri geçen bir değer kazandı. Bu para birimlerini tanıyıp satın alan ve geleceğe yönelik yatırım yapanlar çok büyük kazançlar elde etti. Bu kazançlar öyle büyüktü ki elde ettikleri karlarla milyoner olanlar dahi oldu. Bu yazımızda sizlere sadece kripto para sayesinde milyoner olmuş ya da kripto para sayesinde zenginliğine zenginlik katmış 5 büyük kripto para yatırımcısını ve kazancını anlatacağız.

Kripto Para Yatırımcısı Michael Novograts

Kendisi eski bir Goldman Sachs yöneticisidir. Dünyanın en büyük kripto para servetine sahip olan Novagratz şuan 1 milyar dolarlık bir kripto para servetine sahip. Kendisi bu alanda yatırımlarına ve kazançlarına devam etmektedir.

Brock Pierce

Kendisi Disney’in ünlü çocuk oyuncularından birisidir. Çocuk yaşta yakaladığı şöhretle birlikte zaten iyi bir servet edinmişti. Servetinin üzerine servet eklemek için yatırımcılığa duyduğu ilgiyi dışa vurmuş ve oda 1 milyar dolarlık kripto paraya sahip olmuştur. Mastercoin, Ethereum ve Coinbase’ye de ciddi fon ve yatırım yapmıştır.

Anthony Dilorio

Kendisi bir yatırımcıdan çok girişimcidir aslında. Kripto para birimlerinde bir girişime sebep olup dünyanın en büyük para birimlerinden biri olan Ethereumun şuanki konumunu sağlamıştır. Anthony’nin bilinen 1 milyar dolarlık kripto para serveti olduğu söylenmektedir. Tabii bu sadece bilinen tarafı.

Matthew Roszak

Çok şanslı olduğu ve öngörülü olduğu bilinen bir isimdir Roszak. Kendisi yaklaşık 8 yıldır kriptop para borsasında büyük bir rol oynamaktadır. Sadece kripto para yatırımcılığı değil aynı zamanda danışmanlığınıda yapmaktadır. Medyada, Clinton ailesine bitcoin satmasıyla çok konuşulmuştu kendisi.
Serveti bilinmemektedir.

Brian Armstrong

Kendisi çok genç bir girişimci olmakla birlikte dünyanın ençok kullanılan borsasının kurucusudur kendisi. Armstrong henüz 30 yaşındayken Coinbase’yi hayata geçirmişti. Bilinen serveti 1 milyarın üzerinde olup hala çok ciddi gelirler elde etmektedir.

Matthew Mellon

Mellon kripto para yatırımcıları arasında öncü diyebiliriz. Kendisi kripto paralarla ilgili ilk yatırım yapan isimler arasında. Bu konuda çevresinden çok tepki alsa da o bu yatırım fikrinin ileride çok büyük kazançlara sebep olacağından emindi ve yolundan şaşmadı. Mellon şuanda 1 milyardan daha fazla servete sahip.

Cameron ve Tyler Winklevoss Kardeşler

Teknolojik alanda çok büyük girişimlere imza atan ve hali hazırda teknoloji firmaları bulunan bu iki kardeş aslında hepimizin yakından tanıdığı isimler. Kendileri 2013 yılında telif hakları sebebiyle Facebook’a açtıkları davadan elde ettikleri gelirle aynı yıl hemen bitcoin aldılar. Bu akıllıca yatırım sayesinde şuanda piyasada bulunan bitcoinlerin %1’ine sahipler. Şuan kulağa %1 tutar küçük geliyor olabilir ancak hesaplama yaptığınızda işin içinden çıkamayacağınız tutarlar beliriyor.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir