Hızlı Para Kazanma: 5 Yöntem

Gerçek Kazanç Sağlayabileceğiniz 5 Yöntem

Başlık sizlere biraz enteresan gelebilir. Ne yani bu zamana kadar anlattığımız kazanç yöntemleri gerçek değil miydi? Hayır tabii ki… yani bizim başlıkta “ Gerçek “ olarak belirttiğimiz kısım sürekli gelir yani ekstra bir işe ihtiyaç duymadan sadece bu 5 yöntemden birini yapar ve tutturursanız gelir elde edebileceğinizdir. Şuan bir yerde çalıştığınızı var sayarsak eğer bir daha o iş yerine dönmek zorunda olmayabilirsiniz. Bu bahsedeceğimiz yöntemler pek basit yöntemler değil. Zorlu ve sabır isteyen bir yol diyebiliriz. Ancak şunu bilmelisiniz ki bu yöntemlerden gelir elde edip şirket haline gelmiş ve istihdam sağlamaya başlayan kişiler var. Bu bahsedeceğimiz işler sayesinde kendi işinizin patronu dahi olabilirsiniz.

 

Yeteneklerinizi Pazarlayın

Herkesin belirli yetenekleri vardır ancak kimi yetenekler çok az zamanda iyi kazançlar elde etmeyi sağlayabilir. İyi bir sese sahip olup reklam, video seslendirebilir ya da iyi bir İngilizceye sahip olup çevirmenlik yaparak da kazanç elde edebilirsiniz. Yurt dışında olduğu gibi ülkemizde de bu tarz freelance iş bulabileceğiniz web siteleri bulunmaktadır.

  • Grafik tasarım
  • Makale yazarlığı
  • Sosyal medya yönetimi
  • Video düzenleme ve kurgu hizmetleri

Gibi birçok yapılabilecek freelance iş bulunmaktadır. İşinizi kaliteli ve zamanında yaptığınız sürece hiçbir sorun yaşamaz çok iyi gelirler elde edebilirsiniz.

 

İnternet Sitesi Açara Kazanç Elde Edin

İnternet sitesi açarak para kazanmak o kadar basit bir işlem değil. Aslında burada anlatacaklarımız arasında en zorlarından biri diyebiliriz. Çünkü web sitesi üzerinden kazanç sağlayabilmeniz için sabırlı olmanız ve çok çalışıyor olmanız gerekmektedir. Tabii bu sabrın ve çok çalışmanın meyvelerini alacaksınızdır emin olabilirsiniz. Örneğin teknoloji web sitesi ya da sağlık konusunda açtığınız bloğa ilgi çekici yazılar girerek okurları sitenize çekmeniz durumunda ilerleyen dönemde çok büyük kitleler sayesinde kazançlar elde etmeye başlayacaksınızdır. Sadece reklamlar üzerinden değil sitenize alacağınız tanıtım yazıları sayesinde de gelir elde edeceksinizdir.

 

İçerik Üreterek

Bu makaleyi yazan bendenizin yaptığı iş. Evet tam olarak şuan yaptığımız iş bu. Bu yazıyı okuduğunuz internet sitesi için içerik üretiyor ve ürettiğim içerik karşılığında bir ücret alıyorum. Tıpkı bura gibi 2 internet sitesine daha içerik üreterek geçimimi sağlıyorum. Tabii sadece bu tarz içerik üretmiyor aynı zamanda video içerikleri üreterek de kazanç sağlamaktayım. İşin ana mantığı kendiniz için değil başkaları için video ya da blog içeriği üreterek para kazanmanız mümkün. Anlattığım konular içerisinde bana göre en mantıklı olanı ise içerik üreticiliğidir. Tavsiyem, bu işe gözünüz kapalı girin 🙂

 

Mobil Uygulamadan Kazanç Sağlayın

Mobil uygulama yayınlayarak kazanç elde edebilirsiniz. Mobil uygulama yayınlayabilmek için yazılımcı olmanız gerekmek. Codecanyon gibi hazır mobil uygulama satışı gerçekleştiren yerlerden ilgi çekici ve sürükleyici mobil uygulamalardan birkaçını satın alıp yayınlayabilirsiniz. Eğer gerçekten ilgi çekici bir uygulama satın alırsanız indirmesi çok olur. İndirmesi çok olan bir uygulamanın da geliri çok olur. Bence yapabilirsiniz 🙂

 

İkinci El & Vintage Ürün Satışı

Bu konuda bende uzun zamandır araştırmalar gerçekleştiriyorum. Açıkçası bende bu işe girmeyi planlıyorum. Son zamanlarda vintage ürünlere ilgi artmış durumda. İnsanlar eski, nostaljik ürünlere karşı ayrı bir ilgi gösteriyor. İstanbul da bulunan bit pazarlarında bulabileceğiniz nostaljik ürünleri ucuza alıp instagram, facebook  ve letgo gibi çeşitli platformlarda satabilirsiniz. Eğer bu işe girer ve tam anlamıyla yapmaya başlarsam size söz veriyorum burada bununla ilgili çok uzun bir yazı ve güzel bir video paylaşacağım sizlerle.

 

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir